Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca), TM-1 puan türüyle öğrenci kabul eden, eğitim dili Almanca olan 4 yıllık bir programdır.

Yeni ders programımız, Danışma Kurullarımızdan gelen geri bildirimler doğrultusunda iş hayatının beklentileri de dikkate alınarak yeniden düzenlenmiş ve 2014 Güz dönemi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Yeni programımızda öğrencilerimize ilgi ve uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirebilmelerine  olanak sağlamak amacı ile geniş bir seçmeli ders havuzu sunmaktayız. Bu çerçevede bölüm akademik programında 3 farklı grup seçmeli ders yer almaktadır. Toplam sayısı 10 olan seçmeli dersler bölüm ders yükünün %20'sini oluşturmaktadır. 


- Serbest seçmeli dersler:  Akademik programda 4 adet serbest seçmeli ders bulunmaktadır. Bu dersler Yeditepe Üniversitesinin herhangi bir bölümünden seçilebilecek derslerdir.

-Tamamlayıcı Seçmeli dersler: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin  diğer bölümlerinden seçilebilecek derslerdir. Akademik Programda bu kategoride 2 adet ders vardır. Bu listedeki dersler aynı zamanda serbest seçmeli olarak da alınabilirler.

-Bölüm içi seçmeli dersler:  Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) Bölümü tarafından açılan seçmeli derslerden oluşur. Bölüm İçi seçmeli ders listesindeki dersler serbest ya da tamamlayıcı seçmeli ders olarak da seçilebilirler.


Öğrencilerimize Erasmus + ve Öğrenci Değişim Programlarıyla bir dönem veya bir sene yurtdışında eğitim alma olanağı sunulmaktadır. Almanya’da üç üniversite ile yapmış olduğumuz çift diploma anlaşmaları çerçevesinde öğrencilerimiz, gerekli koşullar sağlandığı takdirde üçüncü yıllarını Almanya’da okuyarak çift diploma sahibi olabilmektedirler.

Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü öğrencileri, gerekli not ortalamasını tutturdukları takdirde üniversitenin bazı bölümleri ile Çift Anadal ya da Yan Dal yapabilme imkanına sahiptir. Bu sayede öğrenciler bir ikinci bölümün de diplomasını almaya hak kazanabilir, ya da tercih ettikleri bir başka bölümde Yan Dal yaparak diplomalarına ek bir sertifika  alabilirler.

Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun olan öğrenciler iki dil bilmenin avantajı ile (Almanca, İngilizce ve istenirse serbest seçmeli ders olarak dört kurda öğrenilebilecek bir üçüncü dil) ulusal veya uluslararası şirketlerin her kademesinde görev alabileceği gibi girişimci olarak da iş hayatına atılabilir ya da eğitimlerine herhangi bir Sosyal Bilim dalında Yüksek Lisans ve Doktora yaparak devam edebilirler.