Dünya ekonomilerinin bir gerçeği haline gelmiş olan küreselleşme süreci dahilinde günümüz iş ortamlarında rekabet gittikçe daha da önemli hale gelmektedir. Bu yüzden, uluslararası seviyede çalışmak isteyen her yönetici veya yönetici adayı, iş dünyasının kendisinden talep edeceği yönetim yetkinlikleri bağlamında, geniş kapsamlı teorik bilgilere, uygulama yetilerine, ve yönetici sorumluluklarına sahip olmak zorundadır. Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı, mezunlarını bu yetenekler bütünüyle donatmayı amaçlar. 

Programın eğitim dili Almanca’dır. Birden fazla yabancı dil bilmenin ve bunu iş dünyasına endekslenmiş olarak ileri seviyede kullanabilmenin, rekabette fark yaratan birincil etkenlerden olduğuna inanıyoruz. Ulusal bağlamda, Türkiye’de aktif yaklaşık 4200 Alman firmasının, Almanca’yı iş dili olarak kullanabilen kalifiye elemanlar arayışında olduğunun farkındayız. Yabancı dil bilme, uluslararası bağlamda da doğal olarak mezunlarımızın rekabet kabiliyetini perçinlemektedir.

Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı, işletme, yönetim ve finans alanlarında uzmanlaşmış, teorik ve pratik bilgiye sahip, iş dünyasına yakın güçlü ve tecrübeli öğretim kadrosuyla, öğrencilerini kuram, uygulama, tanı, problem çözme ve karar verme yetkinlikleriyle donatmaya hazırdır.

Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı dersleri, haftaiçi akşam 19:00-22:00 ve/veya Cumartesi günleri 09:00-16:00 arasında yapılmaktadır.

Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı başvuru koşulları, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün belirlediği gibidir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız:

http://sbe.yeditepe.edu.tr/tr/uluslararasi-isletme-yonetimi-almanca-yuksek-lisans-programi