• Türkçe
  • English

MEZUNLAR ANLATSIN

Elif Aydemir, 2014 mezunu
Madame Coco | E-Ticaret Pazarlama Yöneticisi

İş hayatında rekabetin en yüksek olduğu bölümlerden birisi İşletme. Mezunlarına geniş çalışma olanağı da sunan bu bölümde Uluslararası Almanca İşletme Yönetimi’ni tercih etmemin 2 büyük avantajı oldu. Öncelikle Almanca hazırlık süreci ile iyi derecede seçici bir yabancı dil edinmiş olmak, hem de bölüm süresince zorunlu İngilizce derslerinin olması ekstra bir donanım sağlıyor.
Diğer avantajı ise, iş hayatından derslere katılan hocalarımızın tecrübeleri ile dersleri işlemesi pratikte ne ile karşılaşacağımı öğrenip uzmanlaşmak istediğim alana karar vermem konusunda oldukça yardımcı oldu. Çağın getirdiği mesleki gereksinimler ile de bu hocalarımızın güncel paylaşımları günümüzde de oldukça kıymetli.
Diğer İşletme bölümlerine göre daha butik bir bölüm olması sebebiyle ilk günden mezun olduğum döneme kadar aynı arkadaşlar ile bölümü tamamlamak aslında birbirine destek olan kemikleşmiş bir topluluk oluşmasını da sağladı. Birçok firmada Türkiye’de veya yurt dışında çalışma hayatına devam eden bir arkadaş grubunun iletişimde ve birbirine destek olarak devam etmesi üniversite dönemimin en büyük kazanımlarından birisi diyebilirim.