• Türkçe
  • English

Serhat Apak, 2018 Mezunu

Vergi Asistanı

İşletme bölümü hepimizin bildiği üzere hem çok kapsamlı çalışma alanı hem de her yıl çok fazla mezun veriyor. İngilizce artık herkesin bildiği ve olmazsa olmaz bir dil. Bunun üstüne Almancayı da eklemek sektöre yeni girecek arkadaşlara artı kazandıracak ve Alman menşeili firmalarda çalışma imkânı sağlayacaktır. Aynı zamanda İngilizcenizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız bu konuda da bölüm size yardımcı olacaktır. Bu sebeplerden ötürü ve sadece işletme değil yönetim tarafını da görmeniz sizi yönetici olarak yetiştirecek ve rakiplerinize göre bir artı daha kazandıracaktır. Bu bölümdeki disiplin ve öğretim görevlilerinin ilgisi ve bilgiyi öğretme becerileri sayesinde çok şey öğrendim ve iş hayatımda bana çok büyük artı kattılar.

Diğer taraftan ise bu disiplin, bölüm kültürü sayesinde tanışmış olduğum insanlar ve arkadaşlık kurduğum kişiler şirket hayatımda devam ettiğim aynı ortamda çalıştığım insanlar oldular. Bölümdeki zorunlu staj programından dolayı daha mezun olmadan bir işte çalışma şansım ve Alman menşei firma olan Media-Mark'ta çalışma sistemini ve Alman disiplinini bizzat görmemi sağladı.

Bana kazandırmış olduğu bilgi, deneyim ve kültür için öncelikle Şule Aydeniz başta olmak üzere, tüm bölüm ve hazırlık hocalarıma teşekkür ederim.

Saygılarımla