• Türkçe
  • English

Çağrı Geçkin – 2014 Mezunu

Arkel Elektrik Elektronik şirketinde DACH Bölge Satış Temsilcisi

Almanca işletme yönetimi bölümü, mezunlarına geniş bir yelpazede iş imkanı sağladığı gibi iş hayatına hazır bireyler ve sektöre başarılı yönetici adayları yetiştirmektedir. Almanca konuşulan ülkeler ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin her geçen gün gelişmesiyle birlikte Almanca bilen ve görevini başarılı bir şekilde yerine getirebilen adaylar, işletmeler açısından günümüzde öncelikli olarak tercih edilmektedir.

Eğitim sırasında katıldığınız çeşitli dersler, sunumlar, stajlar, ortak projeler ve öğrenci değişim programları sayesinde analitik düşünme, sayısal kabiliyet, ikna ve ifade kabiliyeti, dil yeteneği, alman kültürünü yakından tanıma gibi yetkinlikleri sizlere kazandırabilir ve ileri ki hayatınızda tüm bilgi ve birikimlerinizi doğru yöntemler ile uygulama fırsatı sunabilir. Ayrıca eğitiminiz sırasında tecrübelerini sizlerle paylaşan uzman kişilerin başarı hikayelerini gözlemleyip, gelecekle ilgili planlarınızı kendilerinden profesyonel destek alarak birlikte değerlendirebilirsiniz. İleride farklı sektörlerde başarıya ulaşmış arkadaşlarınızla karşılaşmanız ise aldığınız eğitiminiz sonucu başarının tesadüf olmadığını sizlere tekrardan hatırlatacaktır.

Bölümün sunduğu uluslararası standartlardaki eğitim süreci sonrasında Almanya ile ticari ilişkisi olan farklı firmalarda çalışma imkanı buldum. Şuanda Elektrik Elektronik sektöründe faaliyet gösteren bir işletmede Almanya, Avusturya, İsviçre ülkeleri bölge satış temsilcisi olarak çalışmaktayım.

Bu süreçte tüm emeklerini esirgemeyen değerli hocalarımıza sonsuz teşekkür eder, aynı gemide yol aldığım arkadaşlarıma başarılar dilerim.