İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Okumanın Ayrıcalıklarını En İyi Yeditepeli Bilir!


► İktisat

► İşletme

► Kamu Yönetimi

► Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (EN)

► Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (FR)

► Uluslararası İşletme Yönetimi (DE)


Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; hızla gelişen teknolojilerin şekillendirdiği küresel profesyonel hayatın talep ettiği niteliklerin, geleneksel ve bilinen tanımların çok ötesinde olduğunun bilincindedir. Henüz tanımlanmamış iş alanlarında, henüz tanımlanmamış teknolojileri kullanacak öğrencileri en iyi şekilde yetiştirmekle yükümlü olmanın bilinci, fakültemizin faaliyetlerinin yenilikçi ve girişimci karakterini oluşturarak, öğrencilerimize ve topluma en verimli şekilde hizmet etmesine olanak sağlıyor. Kişisel ve profesyonel gelişimi destekleyen, çağdaş, saygılı, hoşgörülü, yenilikçi ve katılımcı bir ortamda uyguladığımız akademik mükemmellik ve sürekli iyileştirme prensiplerimiz çerçevesinde, akreditasyon çalışmalarımız da yoğun bir şekilde devam ediyor.


Fakültemizde Erasmus ve değişim programları, çift diploma olanakları ile Amerika, Avrupa ve Asya’daki çeşitli yükseköğrenim kurumlarında yaz eğitim olanakları sunularak, öğrencilerimize zengin uluslararası tecrübe olanakları sağlanıyor. Fakültemizin öğrencileri, bir üniversite ortamını bütünü ile sunan bir kampüste, kariyerlerinde başarılı olmaları için gereken tüm nitelikleri kazanıyor ve mezunlarımız dünyanın pek çok bölgesindeki uluslararası kuruluşlarda en üst düzeylerde görev yapıyor.►Dekan Mesajı

►Akademik Kadro

►Fotoğraflarla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe     ►Tercih Robotu    

Tanıtım Filmi  

E - Broşür                

►Kontenjan ve Puanlar   

►Başvuru Koşulları                                                  

►Burs Olanakları                                       

►Konaklama

►Kayıt

Sıkça Sorulan Sorular              

►Ücretler                                                   

►Lise Yaz Okulu

►İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz