• Türkçe
  • English

►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Neden Yeditepe Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler?

► Fotoğraflarla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü; bilgi edinme, bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve analitik düşünme becerilerini pekiştirme yaklaşımıyla eğitim veriyor. Öğrenciler bölüm dersleri ile kuramsal, tarihsel ve kavramsal altyapılarını güçlendirirken seçmeli derslerle ileride kariyerlerini çizmek istedikleri alan doğrultusunda kendilerini geliştiriyorlar. Seçmeli dil dersleri ve bölge çalışmalarına odaklanan seminerlerle öğrencilerimizin belirli bir alan, bölge üzerine yoğunlaşması ve uzmanlaşmaları hedefleniyor. Öğrencilerimize çift anadal ve yan dal programlarımızla farklı bölümlerden ikinci bir diploma ve sertifika edinme; Erasmus+ ve değişim programı anlaşmalarımızla bir ila iki dönem yurt dışında eğitim alma olanakları sunuyoruz. Farklı kültürler, düşünceler, inanışlar ve akımlar hakkında bilgi sahibi olarak mezun olan öğrencilerimize toplumsal konularda empati kazandırmak en temel amacımız.


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; Dışişleri öncelikli olmak üzere bakanlıklar, müsteşarlık ve genel sekreterlikler, uluslararası örgüt ve organizasyonlar, denetim firmaları, çokuluslu şirketler, yurt içi ve yurt dışındaki üniversiteler, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarında çalışma imkanına sahip oluyor.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Bölümümüz