• Türkçe
  • English

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Neden Yeditepe Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (FR)?

► Fotoğraflarla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü; araştırmacı, kendini geliştiren, güncel bilgiler doğrultusunda analiz ve sentez yapabilme yeteneğine sahip, edindiği bilgileri ve kendini iyi ifade edebilen gençleri uluslararası standartlara uygun olarak yetiştirerek ülkemize kazandırmayı amaçlıyor. Verdiğimiz üstün eğitim, öğrencilerimizin Fransızca düşünme ve araştırma yeteneklerini geliştiriyor.
Üniversitemiz bünyesinde yapılan protokoller çerçevesinde başarılı öğrencilerimize çift anadal veya yan dal yapabilme olanağı sunuluyor. Ayrıca, öğrencilerimiz bölümün sağladığı Erasmus öğrenci değişim programı ve yurt dışında çeşitli yüksek lisans burs olanaklarından da yararlanabiliyor. 2000 yılı itibariyle ilk mezunlarını veren bölümümüz öğrencileri, Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere, çeşitli devlet kurumlarında veya özel sektörde çalışarak başarılarını kanıtlamışlardır.ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; Dışişleri Bakanlığı başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarında, özel şirketler, sivil toplum örgütleri, araştırma ve danışmanlık şirketlerinde çalışabiliyor. Ayrıca akademik çalışmalarına devam eden öğrenciler Türkiye ve Fransa’da yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam ederek akademik pozisyonlarda da yer alabiliyorlar.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Bölümümüz