• Türkçe
  • English

Staj, bölümümüzde “Zorunlu Ders” olarak sunulmaktadır. Dersi alan öğrenciler, gerekli resmi yazışmaların yapılmasında ve temasların kurulmasında gereken desteği bölümümüz Staj Koordinatöründen alabilirler.

 

  Dr. Öğr. Üyesi Hande TEK TURAN

  Staj Koordinatörü

  E-posta: hande.tek@yeditepe.edu.tr  

  Dahili: 2088
  Ofis: İİBF - 647


Staj Başvuru Süreci

Bir kuruma staj için başvuracak öğrenciler, “Staj Başvuru Formu” nu doldurur. “Staj Başvuru Formu”, Dekan tarafından imzalanması için İ.İ.B.F. Öğrenci İşleri’ne teslim edilir. Öğrenciler, imzalanmış “Başvuru Formu”nu İ.İ.B.F. Öğrenci İşleri’nden teslim alarak “Staj Onay Formu” ile birlikte staj başvurusu yapacakları kuruma götürür. Staja kabul eden kurum tarafından kaşelenip imzalanarak kendilerine verilen “Staj Onay Formu”nun aslını daha sonra İ.İ.B.F. Öğrenci İşleri’ne vermek üzere saklarken, bir fotokopisini ise bölümün staj koordinatörüne teslim ederler. Geçmiş yıllarda öğrencilerimiz staj yapmış oldukları kurumlardan bazıları aşağıda sunulmuştur. Staj başvurusunda gerekli olan tüm evraklar için tıklayınız.

Öğrenciler staja başlamadan en az 16 gün önce, Sosyal Güvenlik Kurumu Stajyer Sigortası’nın üniversitemiz tarafından yapılması için aşağıdaki belgeleri İ.İ.B.F. Öğrenci İşleri’ne teslim eder. 

  1. Stajyer Ön Bilgi Formu
  2. Staj yapılacak kurumdan alınmış “Staj Onay Formu”nun aslı
  3. 2 adet Taahhütname (genel Taahhütname ve SGK Taahhütnamesi)
  4. Öğrencinin nüfus cüzdan fotokopisi
  5. İkametgah senedi
  6. Öğrencinin bir fotoğrafı
  7. Sağlık Provizyon Bilgi Kağıdı (https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ adresinden provizyon sorgulama-sağlık provizyon adımlarını takip ederek ulaşılan ekrandan belgeye PDF formatında erişilebilir)

Stajını tamamlayan öğrenciler, staj yaptıkları kurumdan, antetli, kaşeli, imzalı, stajın yapıldığı birim ve tarihleri, bağlı olunan kişinin adını, soyadını, unvanını, telefonunu ve e-posta adresini gösteren, stajı başarıyla tamamladıklarına dair bir yazıyı bölüm staj koordinatörüne teslim ederler. Öğrenciler, stajlarının tamamlanmasını takip eden güz döneminde, bölüm akademik programındaki Staj dersine kayıt olurlar. Öğrenciler, yazacakları “Staj Raporu” ile ilgili bilgiyi bölüm staj koordinatöründen edinebilirler.

Üniversitemizdeki Kariyer ve Bireysel Gelişim Ofisi, öğrencilerimizin ve mezunlarımızın iş hayatını deneyimlemelerine yardımcı olmak amacıyla, üniversitemiz ile işbirliği içinde olan firmaların iş ve staj ilanlarını paylaşmakta ve başvuru yapan öğrencilerin özgeçmişlerini firmalara iletmektedir. İlanlar, Kariyer ve Bireysel Gelişim Ofisi tarafından http://kariyerdestekmerkezi.yeditepe.edu.tr web sitesinde yayınlanmaktadır.

 Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencilerinin Staj Yaptığı Kurumlardan Örnekler;

ADALAR BELEDİYESİ ES ŞİRKETLER GRUBU
AVCILAR KAYMAKAMLIĞI BORUSAN SANAYİ
ŞANLIURFA VALİLİĞİ KOÇ TÜKETİCİ FİNANSMANI
MERSİN İL ÖZEL İDARESİ ATLAS JET
İKV COCA COLA
ANTALYA VALİLİĞİ DAYTEKS TEKSTİL
DÜZCE VALİLİĞİ VAKIFBANK
KADIKÖY BELEDİYESİ PEPSICO 
ATAŞEHİR KAYMAKAMLIĞI EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKASI
İSTANBUL KALKINMA AJANSI ŞİŞECAM
DOĞU MARMARA KALKINMA AJANSI ATAŞEHİR BELEDİYESİ
ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ATAŞEHİR KAYMAKAMLIĞI
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI DOĞU KARADENİZ KALKINMA AJANSI
ÜMRANİYE BELEDİYESİ ÜMRANİYE BELEDİYESİ
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TRAKYA KALKINMA AJANSI
İSTANBUL VALİLİĞİ MALTEPE BELEDİYESİ
AVCILAR KAYMAKAMLIĞI İZMİR KALKINMA AJANSI
T.C KÖLN BAŞKONSOLOSLUĞU TURİZM VE HAYVANCILIK İ.K.
BAKIRKÖY BELEDİYESİ BURSA VALİLİĞİ