• Türkçe
  • English

 


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Neden Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi (DE) ?

► Fotoğraflarla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü; Alman üniversiteleri ile uyumluluk içinde hazırlanan ders programı sayesinde Türkiye’de sayıları 4.200’ü bulan Alman firmalarında istihdamı sağlayacak eleman yetiştirmeyi amaçlıyor. Eğitim dili Almanca olan bölümümüzde yoğun olarak dört yarıyıl İngilizce dersleri de veriliyor. Almanca bilgisi olmadan gelen öğrenciler önce Hazırlık Sınıfının C, B ve A kurlarını (seviyelerine göre) okuyarak başlayabiliyor. Yeterli seviyede Almanca bilgisini olanlar ise yeterlilik belgelerini göstererek veya seviye tespit sınavına girip, yeterliliklerini kanıtlayabiliyorlar. Bölümümüzün Almanya ve Avusturya’da 18 üniversite ile Erasmus ve 3 üniversite ile de çift diploma anlaşması bulunuyor. Öğrencilerimiz Almanya’daki 3 üniversitede iki dönem okuyarak, bu üniversitelerin diplomalarını almaya hak kazanabiliyor. Bu programlar ‘tercih kılavuzunda’ farklı program kodları ile yer alıyor.
Öğrencilerimizin, iş hayatını tanımaları amacıyla yurt içi veya yurt dışında yaptıkları zorunlu stajın yanında, gönüllü stajlarla bu süreyi uzatmalarını teşvik ediyoruz. Öğrencilerimizi teori ve pratik arasındaki bağlantıları kurabilen, iletişim becerisi kuvvetli bireyler olarak mezun ediyoruz.ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; çokuluslu şirketlerde yönetici, finans, insan kaynakları, pazarlama departmanlarında çalışabiliyorlar.

►Mezunlarımız


► E - Broşür

►Tercih Robotu

► Başvuru Koşulları

► Burs Olanakları

► Kontenjan ve Puanlar

► Kayıt

► Konaklama

► Ücretler

► Sıkça Sorulan Sorular

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Bölümümüz