Ana içeriğe atla
  • Türkçe
  • English

Fransızca Hazırlık Programımıza Hoş Geldiniz

Günümüzde bireylerin geçmişe göre daha ayırt edici niteliklerle donanmış olmaları gerekmektedir. Bu süreci destekleyen en önemli unsurlardan biri yabancı dilde yetkinliğin en üst düzeye ulaşmasıdır.

Gündemi sürekli değişen dünyamızda, uluslararası ilişkilerin ve etkileşimin yoğunlaşmasıyla Fransızca önemli ve bilinmesi önem arz eden bir dil haline gelmiştir. Bu kapsamda değişik sektörlerde Fransızca dilinin yoğun kullanımı gerekmektedir. Sadece bu dili konuşan değil bu dilin kültürünü de iyi bilen kişilere ihtiyaç duyulmaktadır

Bu gereksinimler doğrultusunda Yeditepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ile birlikte 1996 yılında eğitime başlayan Fransızca Hazırlık Programı bugüne kadar etkili bir dil eğitimiyle Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü için, öğrenci yetiştirmektedir.

Ayrıca öğrencilerin hayatları boyunca sosyal ve mesleki alanlarda kullanacakları bu dil en etkin ve güncel yöntemlerle öğretilmektedir.

Yaşamınızda belki de hiçbir zaman tüm bir yılınızı yoğun yabancı dil öğrenimine ayıracak fırsatınız olmayabilir. Bu yılınızı iyi değerlendirmek, gelecekte size büyük yarar sağlayacaktır.

Hepinize mutlu ve başarılı bir Akademik Yıl dilerim.

Fransızca Hazırlık Programı Koordinatörü, 

Öğr. Gör. Lena YENİYORGAN 

2021-2022 Akademik Yılı Fransızca Hazırlık Programı Gerekli Bilgiler için tıklayınız