• Türkçe
  • English

    Dünya ekonomilerinin bir gerçeği haline gelmiş olan küreselleşme süreci dahilinde günümüz iş ortamlarında rekabet gittikçe daha da önemli hale gelmektedir. Bu yüzden, uluslararası seviyede çalışmak isteyen her yönetici veya yönetici adayı, iş dünyasının kendisinden talep edeceği yönetim yetkinlikleri bağlamında, geniş kapsamlı teorik bilgilere, uygulama yetkilerine, ve yönetici sorumluluklarına sahip olmak zorundadır. Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) Yüksek Lisans programı, mezunlarını bu yetenekler bütünüyle donatmayı amaçlamaktadır.

      Programın eğitim dili Almanca’dır. Birden fazla yabancı dil bilmenin ve bunu iş dünyasına endekslenmiş olarak ileri seviyede kullanabilmenin, rekabette fark yaratan birincil etkenlerden olduğuna inanıyoruz. Ulusal bağlamda, Türkiye’de aktif yaklaşık 7000 Alman firmasının, Almanca’yı iş dili olarak kullanabilen kalifiye elemanlar arayışında olduğunun farkındayız. Yabancı dil bilme, uluslararası bağlamda da doğal olarak mezunlarımızın rekabet kabiliyetini perçinlemektedir.

     Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı, işletme, yönetim ve finans alanlarında uzmanlaşmış, teorik ve pratik bilgiye sahip, iş dünyasına yakın güçlü ve tecrübeli öğretim kadrosuyla, öğrencilerini kuram, uygulama, tanı, problem çözme ve karar verme yetkinlikleriyle donatmaya hazırdır.

     Ücretlendirme konusunda,Yeditepe Üniversitesi mezunlarına %25 indirim uygulanırken, bölüm birincilerine %100 burs verilmektedir.

     Almanya Kassel Üniversitesi ile Yüksek Lisans düzeyinde Erasmus anlaşmamız bulunmaktadır.

     Uluslararası İşletme Yönetimi Master programı dersleri, hafta içi akşam 19:00-22:00 ve/veya Cumartesi günleri 09:00-16:00 arasında yapılmaktadır.