• Türkçe
  • English

Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca), TM-1 puan türüyle öğrenci kabul eden, eğitim dili Almanca olan 4 yıllık bir programdır. Bölümümüzün YÖK klavuzunda 3 programı vardır. %100 Burslu, %50 Burslu ve UOLP FH Kiel-Yeditepe Üniversitesi Çift Diploma Programı (YÖK tarafından tanınmaktadır). 

UOPL Kiel FH.-Yeditepe Üniversitesi Çift Diploma programını kazanarak gelen öğrenciler, ikinci bir lisans diplomasını Kiel FH'dan alma şansına sahiptir.Öğrenci, ilk 2 yıl Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim almakta, daha sonra 2 yıl da FH Kiel Uygulamalı Bilimler Üniveresitesi’nde eğitim almaktadır. Her iki Üniversitede derslerinde başarılı olduğu taktirde her iki Üniversitenin diplomasını almaya hak kazanmaktadır. Öğrencilerin, FH Kiel’e üçüncü seneye geçebilmeleri için ilk 2 yıldaki tüm derslerini ve akademik şartlarını başarıyla tamamlamış olmalıdırlar. FH Kiel, devlet üniversitesi olduğu için bir ücret ödenmemektedir. Sadece her dönem için bir harç (265 €) ödenmektedir. Kiel şehrinde yaşam (yeme-içme, barınma) aylık ortalama 650€-700 € olabilmektedir. Öğrenciler, gidecekleri ülkenin vizesini almakla ve o ülkenin göçle ilgili tüm yasalarına uymakla yükümlüdür. FH Kiel, bu tür konularda yardımcı olmaktadır.

Detaylı bilgi ve sorularınız için lütfen bize yazın: yeditepealmancaisletme@gmail.com

 

Yeni ders programımız, Danışma Kurullarımızdan gelen geri bildirimler doğrultusunda iş hayatının beklentileri de dikkate alınarak yeniden düzenlenmiş ve 2019 Güz dönemi itibariyle yürürlüğe girmiştir. Yeni programımızda öğrencilerimize ilgi ve uzmanlık alanlarında kendilerini geliştirebilmelerine  olanak sağlamak amacı ile geniş bir seçmeli ders havuzu sunmaktayız. Bu çerçevede bölüm akademik programında 3 farklı grup seçmeli ders yer almaktadır. Toplam sayısı 12 olan seçmeli dersler bölüm ders yükünün %25'ini oluşturmaktadır. 


- Serbest seçmeli dersler:  Akademik programda 6 adet serbest seçmeli ders bulunmaktadır. Bu dersler Yeditepe Üniversitesi'nin herhangi bir bölümünden seçilebilecek derslerdir.

-Bölüm içi seçmeli dersler:  Uluslararası İşletme Yönetimi (Almanca) Bölümü tarafından açılan seçmeli derslerden oluşur ve öğrenci bu bağlamda 6 ders seçebilir. 


Öğrencilerimize Erasmus + ve Öğrenci Değişim Programlarıyla bir dönem veya bir sene yurt dışında eğitim alma olanağı sunulmaktadır. UOPL Kiel FH.-Yeditepe Üniversitesi Çift Diploma programını kazanarak gelen öğrenciler, ikinci bir lisans diplomasını Kiel FH.'dan alma şansına sahiptir.

Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü öğrencileri, gerekli not ortalamasını tutturdukları takdirde üniversitenin bazı bölümleri ile Çift Anadal ya da Yan Dal yapabilme imkanına sahiptir. Bu sayede öğrenciler bir ikinci bölümün de diplomasını almaya hak kazanabilir, ya da tercih ettikleri bir başka bölümde Yan Dal yaparak diplomalarına ek bir sertifika  alabilirler.

Eğitim gördükleri dönemlerde seçmeli ders alarak 2. bir dili seçebilirler. Yeditepe Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü’nden mezun olan öğrenciler iki dil bilmenin avantajı ile  ulusal veya uluslararası şirketlerin her kademesinde görev alabileceği gibi girişimci olarak da iş hayatına atılabilir ya da eğitimlerine herhangi bir Sosyal Bilim dalında Yüksek Lisans ve Doktora yaparak devam edebilirler.