İşletme eğitiminin önemli bir boyutu da uluslararasılaşmadır. Öğrencilerimizin eğitimleri süresince yabancı öğrencilerle aynı sınıfta olması, Erasmus veya değişim programları ile yurt dışında eğitim alması ve uluslar arası şirketlerde staj yapmasını teşvik etmekteyiz.

Erasmus Programı, Avrupa Komisyonu tarafından fonlanan ve hem öğrenci hem de öğretim üyesi değişimini destekleyen bir programdır.  İlk hayata geçtiği 1987’den beri 1,5 milyonun üzerinde öğrenci programdan faydalanarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde en az bir dönem kalarak Avrupa’da eğitim alma fırsatını hayata geçirebilmiştir.

Yıllar içinde daha da güçlenen Erasmus ve öğrenci değişim programları ile öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerikan Üniversitelerinde aktif olarak üniversitemizi ve ülkemizi temsil etmektedir. Amerikan Üniversiteleri ve 35’in üzerinde Erasmus anlaşmalı Avrupa Üniversiteleriyle lisanstan Doktora Programı’na kadar birçok çift diploma programı anlaşmasına sahip olan bölümümüz, eğitimin kalitesini arttırma ve genel olarak kültürleri anlamayı zenginleştirme üzerinde uluslararası ilişkiler ve öğrenci değişim programlarının önemli rolünü kabul eder.  Güçlü anlaşmalarıyla Erasmus programıyla yurtdışında bir dönem geçirmek üzere başvuran öğrencilerimizin büyük bir bölümünü gönderebilen İşletme Bölümü, çağdaş eğitim sisteminde ve mezuniyet sonrası kariyer rekabeti noktasında her Yeditepe işletme öğrencisinin böyle bir deneyime sahip olması gereğine inanmaktadır.

Gerekli bağlantılar:

Erasmus ve değişim programıyla yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz Uluslararası Ofis sayfamızdan detaylı bilgi alabilirler.
Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.
Daha detaylı bilgi alabilmek için isletme@yeditepe.edu.tr e-posta adresinden Erasmus Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz.