• Türkçe
  • English

Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Konferansları kapsamında 21 Kasım Salı Günü, İş Bankası Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü, GYODER Başkanı ve İştirak Yönetim Kurulu Başkanı Turgay TANES okulumuzda olacak ve "360° Gayrimenkul Geliştirme" konulu konferansını Rektörlük Mavi Salon'da verecektir.

İlgili öğrencilerimize duyurulur.

 

Turgay TANES Kimdir? Ege Perla Projesi

Turgay Tanes, Ege Perla projesini nasıl anlatıyor?

İzmir'de medya kurumlarının temsilcileriyle bir araya gelen İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Yeni Kent Merkezi'nde inşatı devam eden Ege Perla projesine yönelik ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.

Yeni Asır Gazetesi’nin 25 Ekim 2013 tarihli haberine göre; Tanes, "Projemizdeki konut, ofis ve ev-ofislere olan ilgi, ilk günkü gibi devam ediyor. İlgiden memnunuz. İzmir'in yanı sıra çevre illerden ve tüm Türkiye'den projemize ilgi gösteriliyor. Ege Perla'nın konumu ve yatırım değeri ile birlikte İzmir'in gayrimenkul sektöründe yapması öngörülen sıçramanın da bu ilgiye etkisi olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Ege Perla projesinde kendi portföylerinde tutacakları ünitelerle beraber bugüne kadar yüzde 60 oranında bir satış gerçekleştirdiklerini ifade eden Tanes şöyle konuştu: "Kasım ayı içerisinde fiyat artışı gerçekleştireceğiz. Projemizde şu an altyapı çalışmalarını tamamladık. Üstyapı ihalesi de sonuçlandı ve Tahincioğlu Holding bünyesindeki Nida İnşaat ihaleyi kazandı. Temel ve gerekli zemin çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte projemiz çok hızlı bir şekilde yükselecek. AVM'de görmek istedikleri markalar İzmirlilere soruldu. Ege Perla projemize başlamadan önce yaklaşık 2 yıl kadar ciddi bir ön araştırma yaptık. İzmir içinden pek çok kesimle görüşerek fikirlerini aldık. İzmirlilerin beklentilerini, ihtiyaçlarını dinledik. AVM'de görmek istedikleri markaları soruşturduk. İzmirliler kendi şehirlerine ve markalarına çok sahip çıkıyor. İzmir ve İzmirlilerin ihtiyaç ve beklentileri üzerine eğilerek bir kiracı karması ve konsept oluşturulması yönünde çalışmalarımız devam ediyor." 

Ege Perla'da yer alacak AVM'nin mimari özellikleri, marka karması ve ticari alanlarıyla gerçek bir kent parkı olacağına ve 7'de 77'ye herkesin uğrak yeri haline geleceğine inandıklarını dile getiren Tanes, "Tıpkı Kanyon projesinde İstanbulluların yaşadığı gibi İzmirlilerin de 24 saat yaşayan, kendinden sürekli bahsettiren, cıvıl cıvıl, simgesel bir yapıya kavuşacaklarını düşünüyoruz. AVM tarafında kiralama konusunda geri sayım başladı. İzmir'in kendi markalarının yanı sıra pek çok yerli ve yabancı markanın ilgisi var. Gayrimenkul sektörüne yönelik son araştırmalara göre İzmir'de AVM açısından arz ve talebin yoğun olduğu görülüyor. Bu potansiyelden memnunuz" dedi.

"Dönüşüm şart"

İzmir'deki konut stoku incelendiğinde yetersiz ve niteliksiz yapıların çok olduğunun göze çarptığına da değinen Turgay Tanes, "Bu da ciddi bir dönüşümü mecbur kılıyor. Birçok yerli ve yabancı yatırımcı için İzmir cazibesini koruyor ve artırıyor. Projemizin çevre düzenlemesine de çok önem veriyoruz. Bu konuda hem belediye hem de bize yakın konumlanmış olan komşu proje ile ortak çalışıyoruz. Projemizin hemen yanında bulunan dereyi peyzaj çalışmasıyla iyileştirerek bu alana yürüyüş ve dinlenme parkurları yapacağız. Estetik tasarıma sahip köprülerle adliye binasını projemize bağlayacağız" diye konuştu.